Kräuterland BIO psyllium (250 g)

Značka: Kräuterland

Slupky jitrocele indického (psyllium) v BIO kvalitě v uzavíratelném sáčku

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
4.6.2024
Kód: 882
320 Kč
Kräuterland BIO psyllium (250 g)
Značka: Kräuterland

Psyllium, jinak také jitrocel indický, rozhodně není objev naší doby – byl využíván už v tradiční čínské medicíně či ajurvédě. Z více než 100 druhů je jen několik vhodných k užívání pro člověka, přičemž právě odrůdy zindického regionu významně působí na zdraví. Jeho jedinečnou vlastností je schopnost nabobtnat, tedy zvětšit svůj objem při kontaktu s kapalinou (vodou). Jelikož obsahuje 25-30 % slizu, který umožňuje právě zvýšení rozměrů přijatelné přírodní vlákniny, je ideálním prostředkem pro řešení několika zdravotních problémů týkajících se především trávení. Používání slupek je postavené na faktu, že dokážou vázat vodu. Jejich objem se může zvětšit dokonce až 40 násobně. I díky tomu je to ideální surovina pro lidi toužící po krásnější postavě či s trávicími obtížemi. V žaludku se nabobtnáním spustí pocit plnosti, v tenkém střevě na sebe psyllium váže cholesterol, který se následně vyloučí.

Psyllium dokáže díky schopnosti „nafouknutí“ pomoct při průjmech a zároveň při zácpách povzbuzováním střev ke správnému fungování – jeho cílem je nastavit rovnováhu. Zásluhou odstraňování toxických látek ze střev může zároveň působit jako účinná látka při prevenci těžších onemocnění (např. rakovina tlustého střeva a konečníku). 

POUŽITÍ

doporučené dávkování – 5-15 g slupek denně (2 ČL na dávku) rozmíchat ve sklenici vody a vypít ideálně před jídlem, případně zapít větším množstvím tekutiny jako doplněk do jogurtů, müsli a podobných pokrmů přihlížet na pozdější nástup účinku (12-24 hodin) zvýšit příjem tekutin na 2 litry denně neužívat před spaním – ideálně v dopoledních hodinách vhodné i pro vegany ve formě obkladů teplá voda podporuje hojení (při vředech, abscesech) studená voda působí chladivě a odvádí ze zranění teplo (při otocích, vymknutích, vykloubeních, jiných tupých pohybových zraněních) smíchat s vodou, vytvořit aplikovatelnou pastu, nanést na místo poranění, zakrýt čistou látkou, nechat působit alespoň 1 hodinu, zbytky kaše odstranit vodou

UPOZORNĚNÍ Indické psyllium by nemělo být užíváno při případném ucpání střev nebo patologickém zúžení jícnu (nebo žaludku) střevního traktu. Při užívání tohoto produktu jako výživového doplňku nepřekračovat doporučené dávkování. Neužívat jako náhradu vyvážené, pestré stravy a zdravého způsobu života. Uchovat v chladu, suchu, mimo dosah malých dětí a chránit před světlem. 100% přírodní slupky jitrocele indického v BIO kvalitě může obsahovat stopy arašídů a ořechů

PSYLLIUM

  • je ideální zdroj pro lidi s problémy se snášenlivostí obilné vlákniny
  • omezuje pocit hladu
  • zlepšuje celkovou funkci trávícího traktu
  • přispívá ke snižování tělesné hmotnosti
  • působí při zácpě a průjmu
  • ovlivňuje hladinu cholesterolu a cukru (i pro diabetiky)
  • podporuje činnost střevní mikroflóry a vyprazdňování
  • pomáhá vylučovat z těla toxické látky (vhodné i při očistě – detoxu)
  • působí jako prevence před rakovinou tlustého střeva a konečníku

 

NÁŠ TIP Jste kuřák nebo bývalý kuřák – a máte kvůli tomuto zlozvyku těžkosti strávením? Právě psyllium je tak bohatým zdrojem vlákniny, že jeho efekt bude jako byste si dopřáli probiotika zlékárny. Psyllium je přírodní verzí probiotik – pokud máte trávicí potíže nebo užíváte větší objem léčiv, je skvělou alternativou ke komerčním tabletovým probiotikům (poraďte se nejprve se svým lékařem nebo lékárníkem).

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Záruka: 1 rok
Hmotnost: 0.25 kg