3 POMŮCKY PRO IMUNITU ODOLNOU VŮČI VIRŮM

Když útočí viry, jen málo lidí si uvědomuje, že léky jako antibiotika jsou zbytečné. Chřipka a jiná virová onemocnění (například aktuální koronavirus) útočí na oslabené tělo s překvapující silou. Pokud se chcete vyhnout teplotám a dráždivému kašli či horším příznakům, potřebujete se chránit ještě předtím, než se ve vašem okolí vyskytne epidemie.

Jak se ale starat o svůj „obranný štít“ tak, aby vaše tělo dokázalo bojovat s nákazou?

Odolnost organizmu

Obranyschopnost těla, jinak imunita, je jakási schopnost organismu rozlišovat neškodné od škodlivého (například vir). Ne nadarmo virologové a epidemiologové momentálně mluví o snížené imunitě jako o rizikovém faktoru pro nakažení se i na COVID-19.

Čím je vir agresivnější, tím vyšší obranu musí tělo vybudovat. Se sníženou obranyschopností představuje vir pro náš organismus enormní zátěž, proto je na místě přistupovat k budování imunity co nejaktivněji.

Pomáhají i doplňky stravy

Pro lepší zdraví se silnější přirozenou obranou je přínosný dostatečný pohyb (ideálně ve formě pravidelného sportování), pestrá strava bohatá na živiny, pobyt na slunci a důkladná hygiena. Navíc si dávejte v období epidemie (či pandemie) pozor i na dotýkání se tváře – zejména očí, nosu a úst.

V některých obdobích však přirozená obnova imunity nestačí. Příkladem je období mezi zimou a jarem, kdy je tělo oslabené po nedostatečném přísunu slunečních paprsků a chladnějšímu počasí.

Aktuální stav s novým virem COVID-19 je ještě větší hrozbou. Nastartování imunity by bylo žádoucí i v případě běžného jara, v této pandemické situaci je ale důležité podpořit ji co nejrychleji a nejefektivněji – i koncentrovanými produkty, které pomohou s rychlým náběhem na aktivní defenzivu.

3 pomůcky pro lepší ochranu

V našich končinách je méně známým super-podporovatelem imunity moringa. Prášek z tzv. „stromu života“ je skvělým zdrojem momentálně potřebných látek – vitamínů, minerálů a jiných stopových prvků. Taktéž je antioxidantní bombou a nečekaným pomocníkem s odbouráváním stresu i špatné nálady či úzkostí, jejichž výskyt se v aktuální situaci zvyšuje.

TIP > Nerozpouštějte prášek jen ve vodě, ale přidejte si 1 čajovou lžičku jako přísadu do jogurtu nebo smoothie.

 

Při budování silné obrany dokáže významně vypomoct i šípkový prášek, který je nepřekvapivě důležitým dodavatelem velkého množství vitamínu C i v běžném chřipkovém období, a to díky pozitivnímu vlivu na dýchací obtíže a onemocnění jako rýma, chřipka a kašel.

TIP > Šípek se nejčastěji připravuje jako chutný čaj. Je potřeba dávat si pozor akorát na teplotu vody – nezalévat prášek vroucí vodou, protože ta ničí účinnost vitamínu C.

 

Černý kmín má na imunitu stimulující efekt. Díky látce zvané nigellin ovlivňuje respirační zdraví a napomáhá při problémech s dýchacími cestami. Právě proto je vhodným doplňkem stravy právě v chřipkovém období.

TIP > Olej z černého kmínu je silným koncentrátem živin potřebných v tomto krizovém období, stačí si jen vybrat formu, v jaké se vám bude příjemně konzumovat. Nápoj s obsahem tohoto oleje se skládá jen ze 3 ingrediencí – recept najdete tady.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení