Kräuterland BIO maca prášek (250 g)

Značka: Kräuterland

Prášek z mletého kořene řeřichy peruánské v BIO kvalitě v uzavíratelném sáčku

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
22.4.2024
Kód: 11718
450 Kč
Kräuterland BIO maca prášek (250 g)
Značka: Kräuterland

Bylina vyskytující se v Andách, kde roste i ve výšce nad 3000 m, je používána už tisíce let jako kořenová zelenina i léčivá rostlina. Kořen podobný našim ředkvičkám se suší, protože v takové formě dokáže bez ztráty výživových hodnot přečkat i několik let. Následně se rozemele na „mouku“ a v podobě prášku nebo lisovaných tablet se využívá jako účinný doplněk stravy.

Organický prášek z kořene peruánské odrůdy řeřichy je bohatým zdrojem vícero živin. Je významným zásobníkem bílkovin, uhlohydrátů, aminokyselin, mastných kyselin i minerálů (například vápník, draslík, fosfor, měď, zinek a další). Ke zdraví přispívají i vitamíny a karoteny. Neobyčejná je ale zejména schopnost působit jako přírodní adaptogen – harmonizér organismu, který udržuje hormonální systém v rovnováze. Navíc se vědeckými výzkumy potvrdily účinky maca na celkový fyzický i psychický stav člověka. Pozitivně působí na celkovou vitalitu vašeho těla a také na váš každodenní výkon – ať už v pracovním, nebo soukromém životě. Výtažek z kořene řeřichy pěstované v Peru, která se řadí mezi superpotraviny (superfood), je v práškové podobě praktickým bojovníkem s každodenní únavou, poklesem imunity a vytrvalosti. Kromě toho má vliv také na libido, potenci a schopnost počít dítě.

Jeho užívání je přitom velmi jednoduché – když vás neosloví chuť maca při rozpuštění ve sklenici vody, můžete ji lehce přehlušit přidáním prášku do snídaňových kaší, tvarohů, jogurtů, domácích koktejlů nebo smoothie.

POUŽITÍ

doporučené dávkování – 1-2 ČL denně rozpuštěné v tekutině nebo přidané do pokrmů jako dochucovadlo jídel a dezertů (jogurty, kaše, tvarohy apod.) jako přísada do smoothie a koktejlů nedoporučuje se kombinovat s ovocem a ovocnými šťávami – kvůli možným trávicím obtížím 100% čistý prášek z kořene Maca (Řeřicha peruánská – Lepidium meyenii)

MACA

  • zvyšuje celkovou energii (zmírňuje syndrom chronické únavy)
  • oslabuje projevy stresu, úzkostí a deprese
  • pozitivně ovlivňuje reprodukční zdraví a plodnost
  • působí jako afrodisiakum a ovlivňuje sexuální výkonnost
  • zmírňuje příznaky menopauzy
  • zlepšuje hustotu kostí a buduje svalovou hmotu
  • ovlivňuje kvalitu pleti funguje jako antioxidant a antikarcinogen

 

NÁŠ TIP Toužíte po „vyrýsované“ postavě a silném těle? Právě maca je skvělou zdravější alternativou anabolických steroidů. Pokud tedy rádi cvičíte nebo sportujete, prášek zřeřichy efektivně pomůže srůstem vaší svalové hmoty.

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Záruka: 1 rok
Hmotnost: 0.25 kg